Štandard

 

Pôvod plemena a štandard

Biewer yorkshire terriér a la Pom Pon pochádza z Nemecka. Plemeno bolo vyšľachtené manželmi Gertrudou a Wernerom Biewer. Prvý vrh šteniatok s bielymi znakmi sa narodil 20. januára 1984 sučke Fru-Fru vom Friedheck a psíkovi Darling vom Friedheck.

Celkový vzhľad a povaha:

Malý psík s dlhou dokonale rovnou srsťou s jemnou hodvábnou štruktúrou, ktorá splýva rovnomerne po obidvoch stranách tela. Veľmi kompaktná a úhľadná stavba tela, chôdza vzpriamená a plná elánu. Celková stavba tela zodpovedá energickému telu vyvážených proporcií. Je to ostražitý, živý a inteligentný malý teriér s vyrovnanou povahou.

Hlava:

Pomerne malá a plochá, nie príliš vystupujúca. Srsť na hlave by mala byť dlhá a splývavá, rovná, symetricky sfarbená bielo – modro – zlatá.

Zhryz:

Pravidelný nožnicový

Oči:

Stredne veľké, tmavé a výrazné, nevystupujúce, iskrivé s bystrým a inteligentným výrazom, umiestnené tak, že sa pes pozerá priamo pred seba. Okraje očných viečok sú tmavé.

Uši:

Malé v tvare písmena V, vztýčené, postavené nie príliš ďaleko od seba, pokryté v hornej tretine krátkou srsťou, v ostatných 2/3 dlhou srsťou.

Telo:

Kompaktný a rovných chrbát, dobre formované bedrové partie, hruď je primerane klenutá.

Chvost:

Nekupírovaný, bohato osrstený, nesený mierne nad líniou chrbta. Chvost by mal byť rovný a na konci nepatrne zatočený, jeho dĺžka by mala poskytnúť vyvážený vzhľad. Minimálne posledná tretina musí byť biela.

Srsť:

Primerane dlhá, dokonale rovná (nie zvlnená), lesklá s jemnou a hodvábnou štruktúrou.

Farba srsti:

Farba na tele je bielo – modrá, celá biela alebo celá modrá s bielym golierom. Na tele nesmie byť zlatá alebo hnedá farba; nohy, brucho a hrudník majú byť biele.

Hmotnosť:

1,8 kg – 3,10 kg,

Výška:

23 cm

Vady:

Medzi vady patrí: chýbajúca zlatá farba v tvári, zlý zhryz – podhryz alebo predhryz, spadnuté uška, zlá pigmentácia očných viečok, stavba tela nepodobná yorkshire terrierovi, vlnitá srsť a i. Pes musí mať normálne vyvinuté semenníky úplne spustené do mieška.

Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon zatiaľ nie je uznané organizáciou FCI

 

Comments are closed.